Slovenský problém

Autor: Samuel Prílepok | 26.11.2013 o 20:30 | Karma článku: 9,22 | Prečítané:  700x

Predstavte si situáciu. Ležíte zamrznutí v nejakom prístroji ako súčasť projektu neviem akého a zrazu odmrznete, preberiete sa a len tak si zapnete počítač, skočíte na internet a pozriete sa, čo je nové na Slovensku. Všade plno článkov o Banskobystrickom županovi Kotlebovi a všetkých rečí okolo toho vás prinúti myslieť si, že Banskobystrický kraj je stredom celého sveta a že Kotleba je neviem aká dôležitá osoba na Slovensku, a teda je jediným problémom, ktorému Slovensko čelí.  Samozrejme, ak by sa na vás usmialo šťastie, objavili by ste aj iné články, no tým by ste nevenovali veľkú pozornosť, pretože by ich bolo príliš málo. Najväčší problém je ten, o ktorom sa najviac píše a rozpráva.

Presne takýto mám pocit, keď brázdim v dnešných dňoch po internete, čítam čo je nové, pozerám správy a podobne. Všade len Kotleba, Kotleba a Kotleba. Pred nedávnom takmer nepoznaná osoba, známa maximálne tým, ktorí ho volili aj predtým v iných voľbách. Nikto neriešil to, že by bol problémom. Až teraz, keď sa dosiahol vyššie postavenie a teda získal aj nejakú moc, všetci zrazu hľadajú riešenia, východiská a neviem čo ešte k tomu, ako by vyriešili túto problematiku.

Neviem, či to takto môžem povedať, ale: „Je neskoro“. Problémy sa majú riešiť v ich zárodku a nie keď sa už rozrastú do takýchto rozmerov, do akých vyrástol tento. A smutnejšie je, že niektorí sa vôbec nesnažia niečo riešiť, nechávajú to na druhých a dávajú od toho ruky preč. Je to na zaplakanie, ale taký je „náš“ štát.

No čo ma úplne dorazilo je fakt, že teraz to vyzerá, akoby Slovensko bolo viac menej bezproblémová krajina. Nezamestnanosť? Také niečo nepoznáme. Korupcia? My sme čestný národ. Zanedbané školstvo ? Učitelia sa nesťažujú a žiaci sú maximálne spokojní, lebo keď dochodia školu, tak majú isté pracovné miesta. Takisto sú všetci spokojní s daňami, systémom a neviem s čim všetkým.

Zaujímalo by ma,  ako dopadne tento náš „jediný“ problém. Média okolo neho urobili totálny BOOM, takže sa to určite bude riešiť. A bol by som zvedavý, že keby sa rovnako všetky média zamerali na skutočné problémy Slovenska, či by sa niečo vyriešilo. Pretože niekedy mám pocit, že ľudia ani nevedia, kde to vlastne žijeme.

Na záver sa vysmejem sám sebe, pretože píšem o tom, ako  sa nerieši nič iné, ako Kotleba, a pritom ho sám riešim. Som si teda dal, ja pokrytec.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španieli zastavili druhý útok, zabili päť útočníkov s výbušninami

Teroristi sa pokúsili o útok v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.


Už ste čítali?